Bägare Stockholm 1730

357438

BÄGARE, silver, Friedrich Heinrich Klinck, Stockholm 1730, fot med godronnering, mynningskant med dekor av vågband i relief, delvis förgylld, höjd ca 17 cm, vikt ca 368 g

Slitage, graverade ägarinitialer J.H.S

Silver

Monter 11

Bägare Stockholm 1730

Budhistorik (11 bud)
2297184
13 500
2297168
13 000
2278871
12 500
2297166
12 000
2278871
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.