Isaac Grünewald

357387

ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): "Efter Operamaskeraden kl 8 fm mars 36", föreställande Gudrun Brost, signerad Isaac, akvarell, 35x45 cm; dedikation till Wilhelm (Kåge)
PROVENIENS: Norden Auktioner, Stockholm, "Tema Kåge/kvarlåtenskap" 1993, nr 7/272

Rum 14

Isaac Grünewald

Budhistorik (5 bud)
2296617
2296235
1 400
2295621
1 300
2289662
2278304

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.