Bord 1800-tal

357316

BORD med låda i sargen, 1800-talets första hälft, mahognyfanér samt svärtad dekor, med intarsia av slingor med ekollonsblad och man i landskap samt manshuvud på sargen, uppburen av två kortsidor i form av lyror samt skurna maskaroner som avslut, kulfötter, höjd ca 78, 75x48 cm

Omfattande fanerskador på sargen, enstaka fanérbitar medföljer

Rum 4

Bord 1800-tal

Budhistorik (32 bud)
2290348
2290344
2 800
2290343
2 600
2290342
2 400
2290341

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.