Bordslampor Kina

357310

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800/1900-tal, porslin, Kina, polykrom dekor med figurer och kärsbärsblom, total höjd ca 60 cm

dekoren med slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Belysning

Rum 7

Bordslampor Kina

Budhistorik (12 bud)
2288681
1 600
2288676
2288674
1 400
2288672
1 300
2288671

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.