Berndt Friberg, miniatyrer, Gustavsberg

357280

BERNDT FRIBERG, miniatyrvaser, 3 st, Gustavsberg, stengods, harpälsglasyr i brunt, ljusbrunt respektive gråvitt, signerade Friberg Gustavsnergs studio, höjd 3,5-5,5 cm

En av vaserna med mindre mynningsnagg

Keramik/Porslin

Monter 7

Budhistorik (8 bud)
2288723
2288698
3 800
2282417
3 600
2284051
3 600
2282417

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.