Collier odlade saltvattenspärlor

357257

COLLIER, 3-radigt, odlade barocka saltvattenspärlor ca 6,5-7,2 mm, mellanliggande fasettslipade lameller av svarta stenar, lås silver, längd 43 cm

Stenar med hack och skador, pärlor med slitage

Guld/Smycken

Budhistorik (9 bud)
2282663
1 300
2280380
950
2280309
900
2280306
850
2280303

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.