Bordspendyl 1800-tal

357227

BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, 1800-tal, urtavlan märkt Berthoud a Paris, urverket märkt J.M. Wegler a Ansbach, marmor och förgylld brons, höjd 32,5 cm

Slitage, nagg, omarbetad, kompletterad, nyckel och mindre dekordel saknas

Klockor/Ur

Rum 20

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
2291233
4 200
2289263
2289263
2289260
1 800
2286232

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.