Bordur nyrokoko

357115

BORDSUR, 1800-talets slut, rokokostil, fodral i rosafärgat porslin samt bronserad dekor, verk märkt S Marti (Frankrike), höjd ca 40 cm, pendel och nyckel finns

Mindre nagg

Klockor/Ur

Rum 12

Bordur nyrokoko

Budhistorik (8 bud)
2290442
700
2290346
650
2290339
600
2290336
550
2290243
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.