Väggklocka 1800-tal

357097

VÄGGKLOCKA, 1800-tal, möjligen Jacob Herbstreith(urmakare i Schwarzwald född 1763-1845)urtavla med bakgrundsdekor i förgylld plåt, med mytologisk scen, 33 x 30 cm, 2 lod och pendel medföljer

Smärre bucklor

Klockor/Ur

Rum 21

Väggklocka 1800-tal
Budhistorik

2016-01-29 kl 17:36
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.