Märtha Bolin-Clason

357073

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988);
Vicenza, Daterad "Vicenza 9 april-26", blyerts på papper
23 x 31 cm.

HISTORIK:
Utförd under konstnärens bröllopsresa 1925-26. Vicenza är en stad i regionen Veneto i norra Italien.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Märtha Bolin-Clason
Budhistorik (6 bud)
2292807
700
2294191
650
2292807
450
2294023
2292807

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.