MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988)

357069

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988);
Kvikkjokk, signerad och daterad "Kvickjock 1936 M B-C", akvarell på papper, 21 x 27 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (19 bud)
2293502
1 400
2292679
1 300
2291019
2292678
2291019

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.