MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988)

357067

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988):
Kvikkjokk, Signerad och daterad "M C. Kvickjock 1936", akvarell på papper, 21 x 28 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (13 bud)
2294343
2292477
2294220
2292477
750
2294216
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.