Rokokobyrå

357052

BYRÅ, svensk, rokoko, 1700-tal, fanérad i alm, brännförgyllda draghandtag och nyckelskyltar, bottens insida med otydlig blyertssignatur, höjd 78, 117x62 cm, nyckel finns

Fanérskador, en sprucken nyckelskylt

Möbler, Skåp, byråer

Rum 5

Rokokobyrå

Budhistorik (18 bud)
2287770
16 000
2287768
15 500
2287767
15 000
2287765
14 500
2287761
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.