Toilettbord Art Deco 1920-30-tal

356985

TOILETTEBORD / SMINKBORD, 1920-30-tal, Art Deco, mahogny och mässingslister, fasetterat spegelglas i tre delar, lådor samt skåp med mässingsbeslag, skiva i spegelglas, höjd 135, 145x40 cm, nyckel finns

Proveniens: Carl-Johan Bernadotte

Smärre slitage, två mindre beslag på glaset saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer

Möbler, Design

Rum 20

Budhistorik (33 bud)
2289728
2289724
3 800
2289711
3 600
2289704
3 400
2289692
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.