Gästabudskniv 1700-tal

356948

GÄSTABUDSKNIV, Sverige, daterad 1796, mässing och stål, med infälld kniv och gaffel i skaftet märkta 1835-1870, dekor av drakhuvud, märkt D.A.S, längd 9,5 cm

Diverse

Gästabudskniv 1700-tal

Budhistorik (12 bud)
2288894
8 400
2275839
8 200
2275839
7 800
2288887
7 600
2275839
6 400

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.