Biblar 1700-1800-tal flertalet svenska

356918

BIBLAR. Bl.a. Norrköping 1766, Stockholm -Uppsala 1711, Stockholm Schneider 1729,
Stockholm 1815, Örebro 1839, Lund 1801, La Sainte Bible Hannover Leipzig 1728.
Flertalet i samtida skinnband eller hfrbd.

Ej genomgångna. Varierande skick, vissa skador och defekter.

Böcker/Kartor, Teologi/Filosofi

Budhistorik (29 bud)
2280767
7 200
2293073
7 000
2280767
5 800
2293072
5 600
2280767
5 400

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.