Salongsbord Louis XVI-stil

356911

SALONGSBORD, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft, fanerat med amarant, jakaranda, lönn och rot, förgyllda beslag, intarsia av löpande hund, skivan med trompe l'oeil av böcker och bläckhorn, höjd 70, 46,5 x 32,5 cm

Slitage, fanérskador

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 3

Salongsbord Louis XVI-stil

Budhistorik (20 bud)
2288903
9 400
2288607
9 200
2288901
9 200
2288607
9 000
2288900
8 800

Slutpris SEK:
9 400
947 EUR, 1 075 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.