Scheaffer pennor

356885

SCHEAFFER, blyertspenna resp. reservoirpenna med 14 k guldspets, grön och svartrandig celluloid, ca 1930/40-tal, pennorna märkta W.A. Scheaffer Pen Co, Fort Madison , Iowa, U.S.A, Made in USA

Bruksslitage, bucklor, blyertspenna med märken på celluloiden

Diverse, Fashion

Scheaffer pennor

Budhistorik (7 bud)
2280761
600
2282711
550
2280761
500
2280202
450
2280202

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.