Bengt Eklund akvarell

356868

BENGT EKLUND (Gävle, 1916-1989): Kustlandskap, signerad Eklund, akvareller, 51x64 cm
Historik: Eklund tillhörde Brynäsgruppen vilka var ett konstnärskollektiv verksamma i Gävle från slutet av 1930-talet och 10 år framåt.

Fack 12

Bengt Eklund akvarell

Budhistorik (1 bud)

2280408
2016-01-24 21:22:20

2016-01-31 kl 16:30
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.