Handlingar 1700-1800-tal, hyllningstal mm

356820

HANDLINGAR, ca 100 st, tryckta handlingar och småskrifter, 1700-1800-tal, hyllningstal, mest rörande akademiska världen, tryckta i Åbo, Uppsala och Lund, bl.a. Matthias Calonius, Fries, Fant, Gadolin, Gadd, Aurivillius, några dubbletter.

Varierande skick, vissa fläckar och småskador, revor

Böcker/Kartor, Historia

Rum 17

Budhistorik (27 bud)
2289300
4 800
2289296
4 600
2288690
4 400
2289295
4 400
2288690

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.