William Henry Midwood, oljemålning

356815

WILLIAM HENRY MIDWOOD (England 1833-1888): Vilande barn i landskap, signerad Midwood, olja på duk, 20,5x31 cm. Förgylld ram i nyrokoko.

Ytsmuts, retuscher, lagningar

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (13 bud)
2286285
2286226
1 900
2282930
1 800
2282806
1 700
2281825
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.