Viktsatser

356771

VIKTSATSER, STÄLL, mässing, 1800/1900-tal, stämplade med kronor, största måttet 5 kilogram, höjd ca 1,5-13,5 cm totallängd ca 56, mindre viktsats i träställ medföljer längd ca 24 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage

Diverse

Rum 7

Viktsatser

Budhistorik (81 bud)
2286516
21 000
2286507
20 000
2286514
20 000
2286507
19 500
2286498
19 000

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.