Byrå svensk empire

356751

BYRÅ, 1800-talets första hälft, svensk empire, stockholmsarbete, mahogny, fyra lådor, rundad front, förgyllda mässingsbeslag, draghandtag i form av delfiner, höjd 122, 151 x 70 cm

Nyckel saknas, fanérskador, ett draghandtag saknas, lösa ben medföljer

Rum 6

Byrå svensk empire

Budhistorik (7 bud)
2279845
4 200
2280534
2279845
3 800
2277815
3 600
2276254
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.