Skrivbordsstol Arne Jacobsen

356736

ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1960-tal, förkromat underrede på hjul, klädd i beige skinnklädsel, etikettmärkt Fritz Hansen Made in Denmark 1990, höj- och sänkbar, maxhöjd 90 cm

Bruksslitage, fläckar

Möbler, Design

Rum 5

Skrivbordsstol Arne Jacobsen

Budhistorik (29 bud)
2287653
8 400
2287719
8 200
2287653
8 000
2287716
7 800
2287653
7 600

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.