Ask med fat

356715

ASK på fat, sten, Kina, 1900-tal, locket med skuren dekor, motiv av bergslandskap med hus, askens höjd ca 5, 14 x 10,5 cm fatets mått ca 17 x 14 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 25

Ask med fat

Budhistorik (5 bud)
2283107
500
2280718
450
2269782
2269780
2269683

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.