Skålfat Kina

356692

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått i form av pioner, diameter ca 25 cm

Smärre hårsprickor, obetydliga nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Skålfat Kina

Budhistorik (6 bud)
2284318
500
2286169
500
2284318
450
2282958
2282067

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.