Karmstol

356652

KARMSTOL, stockholmsarbete i senempire av mästare Johan Petter Grönvall (verksam mästare 1816-1849), i björk med sits klädd i cognacsfärgat läder, dekornit i mässing, sitthöjd 45 cm, totalhöjd 80 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage

Rum 11

Karmstol

Budhistorik (46 bud)
2287343
8 800
2282838
8 600
2282838
8 000
2287146
7 800
2282838
7 600

Slutpris SEK:
8 800
886 EUR, 1 007 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.