Spelbord

356648

SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete av Carl Gustaf Foltiern (mästare 1804-1829 Stockholm), i mahogny med filtklädd inredning samt uppfälbar skiva, höjd 79, 89x45 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage, filtbeläggning med skador

Rum 3

Spelbord

Budhistorik (10 bud)
2286545
4 600
2286560
4 400
2286545
4 200
2286538
2279310
3 600

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.