Ölsejdlar flintgods

356645

SEJDLAR med lock, 2 st, 1900-talets början, bemålat flintgods, i form av katt och gris

En med nagg på hatt andra med trasigt lockfäste

Keramik/Porslin, Diverse

Monter 2

Ölsejdlar flintgods

Budhistorik (15 bud)
2286549
2286550
950
2286549
900
2286548
850
2286061

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.