Transportvagn

356644

TRANSPORTVAGN, 1800-tal, bemålat trä samt järn, metallskodda hjul med tränav, försedd med texten "Tullkammaren", höjd ca 100, 270x115 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage

Diverse

Rum 2

Transportvagn

Budhistorik (19 bud)
2286818
5 200
2286830
5 000
2286818
4 800
2286826
4 600
2286818
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.