OTTO G. CARLSUND - Porträtt Märtha Bolin-Clason

356637

OTTO G. CARLSUND (1897-1948), Porträtt av Märtha Bolin-Clason, signerad och daterat "O. CARLSUND / SEPT. MCMXXIII (1923)." olja på duk, 67 x 65,5 cm.
Originalram.

HISTORIK:
Utfört i Paris

Färgbortfall, hål

Budhistorik (9 bud)
2293800
12 000
2294807
11 500
2293800
11 000
2294806
10 500
2293800
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.