MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356629

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988), Tallar, olja på duk uppfodrad på pannå, 43x29,5 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (18 bud)
2291959
4 600
2293959
4 400
2291959
4 200
2293657
2291959
3 200

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.