MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356621

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Delphi, Monastir, Tunisien, signerad M.B.C, blyerts och akvarell på papper, 29 x 22 cm;

HISTORIK:
Utförd under konstnärens bröloppsresa 1925-26

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (25 bud)
2294240
2 600
2294235
2 400
2294201
2294224
2294201

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.