MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356613

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Barn med mor; a tergo Studie av ett barns huvud, signerad ´M. Bolin.Clason´ och ´Barn med mor´ på passpartouten, kol och olja på papper, 34 x 27 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Passepartout med text dold

Budhistorik (17 bud)
2293204
5 400
2293402
5 200
2293204
4 800
2293395
4 600
2293204
4 400

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.