MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356612

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Trädgård i Naplion, signerad ´M. B-C. Naplion´ och ´Naplion´, på baksidan, blyerts och akvarell på papper,
20 x 26 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (13 bud)
2277417
2293958
2277417
1 900
2293885
1 800
2277417
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.