MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356604

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Bron i Grez sur Loing, inskriberad och daterad ´Grez 24 Torrt ljus´, blyerts på papper, 21 x 27 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Fläckar, vågigt papper

Budhistorik (8 bud)
2293134
600
2293139
600
2293134
550
2293126
500
2293133
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.