MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356602

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Bourren, Inskriberad och daterad ´Bourren 30 Sept 24´, blyerts på papper, 26 x 20,5 cm

HISTORIK:
Byn Bourre är belägen i Loire dalen i Frankrike

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (5 bud)
2277330
2292775
2277330
850
2292771
2277330

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.