MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356599

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Slottskogen, Göteborg, signerad ´M.B´ och inskriberad ´Slottskogen´ och ´Göteborg´på passpartouten, blyerts på papper, 12x19,5 cm.
Utförd 1923

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Originalpassepartout dold

Budhistorik (35 bud)
2294643
3 800
2294639
3 600
2294635
3 400
2294634
3 200
2294633

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.