MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988) teckning

356598

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Ateljeéinteriör, Konstakademien, Stockholm, signerad och daterad ´M. BOLIN-CLASON, Jan. 1921.´ blyerts på papper lagd på kartong, 22 x 19 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (9 bud)
2277333
900
2293252
850
2277333
650
2293089
600
2277333
550

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.