MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356591

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Vägen, signerad och daterad M.B.Clason-38, olja på masonit, 46x55 cm;

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (19 bud)
2294057
5 200
2294054
5 000
2293803
4 800
2294043
4 600
2293803
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.