MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356589

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Sädesfält med blommor, signerad och daterad M.B.Clason 1939, olja på pannå, 45x54 cm;

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (46 bud)
2294368
9 400
2294365
9 200
2294361
9 000
2294359
8 800
2294356
8 600

Slutpris SEK:
9 400
947 EUR, 1 075 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.