MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356585

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Simmare, monogramsignerad MBC, emalj på plåt, 40 x 32 cm

HISTORIK:
Utförd omkring 1960.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (32 bud)
2292724
9 200
2292728
9 000
2292724
8 800
2292718
8 600
2292718
8 200

Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.