MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356582

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Landskap från Lappland, signerad´Märtha Bolin-Clason / Vålådalen?´, på baksidan, olja på duk lagd på masonit, 23 x 32 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (24 bud)
2280480
4 800
2293178
4 600
2280480
4 400
2293177
4 200
2280480

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.