MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356574

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Pojke med hund, olja på kartong, 33 x 23.9 cm.
Troligtvis utförd i Paris 1923-25

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (24 bud)
2292833
4 400
2292292
4 200
2292292
3 800
2292176
3 600
2292176
3 400

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.