MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356573

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Kvinnoporträtt, olja på duk, 27 x 22 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (2 bud)

2290860
950
2282540

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.