MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356563

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Landskap med mor och barn, signerad "M. B. Clason" samt signerad i blyerts på spännramen, olja på duk, 32,8 x 24 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (20 bud)
2294449
2294437
2294445
2294437
1 900
2294060
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.