MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356562

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Landskap med Lupiner, olja på masonit, 24 x 33 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (45 bud)
2292881
8 200
2292872
8 000
2292879
8 000
2292872
7 800
2292863
7 600

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.