MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356559

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Landskap med vass, vatten, gult draperi och svart figur, olja på masonit, 46 x 55 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (9 bud)
2287973
4 800
2292397
4 600
2287973
4 400
2292396
4 200
2287973
2 800

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.