MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356555

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Det gula trädet, olja på duk, 49x33 cm.

HISTORIK:
Utförd på 1920-30 talet

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (24 bud)
2294117
4 800
2294130
4 800
2294117
4 600
2294112
4 400
2294107
4 200

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.