MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356553

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Landskap med hus, signerad ´M B Clason´, olja på duk, 33,5 x 36,5 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (19 bud)
2294274
4 400
2294265
4 200
2294065
2293976
3 800
2293880
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.